Якщо ви збираєтеся у відпустку, вам напевне знадобляться гроші другої країни, для того, щоб орендувати готель або машину. Де краще здійснити обмін валюти, щоб було і вігідно, і надійно? Як знайти найвигідніший курс валюти на сьогодні для злотого, євро чи доларів?
Якщо вам терміново знадобилась іноземна готівка, є три простих способи отримати її.
Спосіб 1: Обмін у відділенні банку
Найбільш надійний спосіб обміну. Обмінюючи гроші в офісі солідного банку, ви точно не попадетесь в руки шахраїв.
Плюси:
- Найбільш надійний і безпечний спосіб.
- Можна заздалегідь вибрати найвігідніший курс обміну, порівнявши курс валют в різних банках через інтернет.
- Як правило, при обміні грошей в офісі банку не потрібно платити комісію. Який курс ви бачите на цифровому табло біля каси, стільки готівки ви отримаєте за ту чи іншу кількість грошей.
Мінуси:
- Може статись так, ща в касі не виявилось потрібної суми чи номіналу. Найбільш складно буває отримати дрібні купюрі.
- Такий спосіб обміну потребує трати часу. Потрібно йти в банк, а то і подовгу стояти в черзі.
- Офіс банку працює не цілодобово, потрібно підлаштовуватися під робочий час банку.
- При обміні великої сумми грошей потрібен паспорт.
Спосіб 2: Обмін у міському обміннику
За законом всі міські вуличні обмінники валюти повинні належати банкам. Так що цей спосіб подібний попередньому, але є деякі особливості.
Плюси:
- Зазвичай курс злотого та іншої валюти в обміннику вигідніше, ніж в банку. Але потрібно враховувати, що в різних обмінниках, навіть якщо це обмінники одного і того ж банку, курси можуть відрізнятися. Так, в центрі міста або у великих торгових центрах, валюта зазвичай обходиться дорожче, чим на околиці. Враховуйте це, якщо ви хочете знайти вигідний курс злотого до гривні в Хмельницькому.
Мінуси:
- Часто беруть приховану комісію, про яку ви дізнаєтеся лише після обміну, а повернути гроші назад за законом вже не можна. Перед тим, як міняти гроші, уточнюйте у касира, скільки готівки ви отримаєте за вашу сумму грошей.
- Курс обмінників ви не зможете порівняти заздалегідь: загальної статистики по ним немає. Так що доведеться вибирати з тих, що зустрілися вам по дорозі.
- Для обміну великої сумми теж потрібен паспорт.
- Не такий надійний спосіб, як обмін у офісі банку. Іноді трапляються шахраї, хоча і рідко. Перш ніж міняти гроші, обов’язково з’ясуйте, якому банку належить обмінник. Користуйтеся тільки надійними обмінниками з хорошою репутацією і відгуками. У Хмельницькому до таких компаній можна віднести обмінники KIT GROUP. Ці обмінники готові вам запропонувати вигідний курс злотих в Хмельницькому: https://obmin.khmelnitskiy.ua/pln-uah. Так що звертайтесь туди, якщо вас цікавить куівля чи продаж злотих/гривень.
Спосіб 3: Обмін у банкоматі
Багато людей звикли знімати гроші в банкоматі, а потім міняти їх в банку чи в обміннику. Але в деяких банкоматах можна зняти відразу долари або євро.
Плюси:
- Курс обміну в банкоматі вигідніше, ніж в касі того ж банку.
- На відміну від банків, деякі банкомати працюють цілодобово. Які саме — можна з’ясувати на сайті банку.
Мінуси:
- Іноземну валюту можна зняти не у всіх банкоматах, зазвичай видаються тільки долари або євро. Більш точну інформацію шукайте на сайті банку.
- Великих сумм або купюр потрібного номіналу (наприклад дрібних) в банкоматі може не знайтись.
- Оскільки банкомати знаходяться в зоні уваги шахраїв, старайтесь вибирати тільки ті банкомати, що розташовуються в великих торгових центрах з системою відеоспостереження. А саме краще — в офісах банків.